Zdjęcia z planu

Realizując nasz film przejechaliśmy setki kilometrów. Spotkaliśmy się z wieloma osobami. Ciekawymi, niezwykłymi, posiadającymi olbrzymią wiedzę.

Film ma tylko 50 minut – konieczności nie sposób było zawrzeć w nim całości wypowiedzi naszych rozmówców. Dlatego postanowiliśmy umieścić to podzielone na segmenty pełne zapisy naszych rozmów z Nimi. Dla nas i dla przyszłych pokoleń. Dla tych , którzy film obejrzą i dla tych , którzy go nie oglądali.

Nasi rozmówcy opowiadają o sprawach ciężkich i bolesnych. Zadajemy im fundamentalne pytania – na które starają się udzielić odpowiedzi. Często wyjaśniają rzeczy niemożliwie pozornie do wyjaśnienia. Są to ważne, głębokie i ciekawe rozmowy. Dla wszystkich , którzy chcą wiedzieć więcej, więcej zrozumieć. Zobaczyć, poczuć.Czym dzisiaj jest Świętość ? Czy potrzebujemy Męczenników ? Za co warto umierać ? Czemu ludzie nie uczą się i wciąż powtarzamy te same tragedie? Pytania ciężkie ale fundamentalne. w pośpiechu codzienności brakuje czasu nie tylko żeby sobie je zadać ale i poszukać na nie odpowiedzi.

Wywiad – rozmowa z Przełożoną Generalną M. Samuelą Werbińską

O Zgromadzeniu, Świętości, dniu dzisiejszym Sióstr. Pełna wersja rozmowy
– w zakładce „Świadectwa”
Rozmowa niezwykła a do tego atmosfera pracy ale i gościnności , ciepła i
dobroci jako ogarnęła nas w Poznaniu – nie do zapomnienia.”