Świadectwo

ks. Zdzisław Kijas

Polski prezbiter katolicki, franciszkanin konwentualny, teolog, profesor nauk teologicznych, dziekan Papieskiego Wydziału Teologicznego św. Bonawentury Seraficum w Rzymie, nauczyciel akademicki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Realizując nasz film przejechaliśmy setki kilometrów. Spotkaliśmy się z wieloma osobami. Ciekawymi, niezwykłymi, posiadającymi olbrzymią wiedzę.

Film ma tylko 50 minut – konieczności nie sposób było zawrzeć w nim całości wypowiedzi naszych rozmówców. Dlatego postanowiliśmy umieścić to podzielone na segmenty pełne zapisy naszych rozmów z Nimi. Dla nas i dla przyszłych pokoleń. Dla tych , którzy film obejrzą i dla tych , którzy go nie oglądali.
Nasi rozmówcy opowiadają o sprawach ciężkich i bolesnych. Zadajemy im fundamentalne pytania – na które starają się udzielić odpowiedzi. Często wyjaśniają rzeczy niemożliwie pozornie do wyjaśnienia. Są to ważne, głębokie i ciekawe rozmowy.

Dla wszystkich , którzy chcą wiedzieć więcej, więcej zrozumieć. Zobaczyć, poczuć. Czym dzisiaj jest Świętość ? Czy potrzebujemy Męczenników ? Za co warto umierać ? Czemu ludzie nie uczą się i wciąż powtarzamy te same tragedie
? Pytania ciężkie ale fundamentalne. w pośpiechu codzienności brakuje czasu nie tylko żeby sobie je zadać ale i poszukać na nie odpowiedzi.

I Świadectwa

Ks. Zdzisław Józef Kijas. Franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, relator procesu beatyfikacyjnego męczenniczek elżbietańskich. Autor wielu książek, w tym: „Dziesięć panien mądrych”

Olga Łoza – Psychiatra

Dariusz Kaliński – Autor książki „Czerwona zaraza”.